0 3 6 aylık bebek yeleği modelleri
0 3 6 aylık bebek yeleği modelleri

0-3-6 aylık bebek yelek modelleri en çok örülen bebek yelek modelleri arasında yer alıyor. Yapılışı anlatımlı olan bu yelekleri sıkılmadan örebilirsiniz.

0-3-6 aylık bebek yelekleri makalesinde sadece yeleklerin anlatımı olmayacak. Ayrıca 0-3-6 aylık bebek yeleği kaç ilmekle başlanır konusundan tutun da bebek yelek ölçülerine kadar birçok konu hakkında bilgi alacaksınız.

Son Model 0 3 6 Aylık Bebek Yelekleri Nelerdir?

Henüz yaşını almamış bebekler yaşını almış bebeklere göre daha fazla üşür. Bu yüzden şiş örgü modelleri kullanılarak örülmeleri daha uygundur.

Bebeğinizi soğuktan korumak ilk amacımız olduğu için üstünde delik olmayan örnekleri tercih edeceğiz. Eğer yaz döneminde dünyaya gelen bir bebeğiniz varsa üstünde kısmi delikler olan örnekleri de tercih edebilirsiniz.

0-3-6 aylık bebek yelek modeli hakkında epeyce araştırma yaptım ve en güzel örnekleri bir araya getirdim. Şimdi bu örneklerin neler olduğunu inceleyelim.

Kolay 0-3-6 Ay Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Bebek yeleğimiz 56 ilmekten oluşuyor. Yapımına boyun kısmından başlanıp alta doğru devam ediliyor.

İlmek ayırmaları 4+8+1+6+1+16+1+6+1+8+4 şeklinde olmaktadır.

Haroşa örgü ve düz örgü yelekte kullanılan örgü teknikleridir. Yazlık olarak örülecekse yeleğin belirli kısımlarına ekstra olarak ajurlu örgü modelleri eklemesi de yapabilirsiniz.

0-3-6 Aylık Yeni Doğan Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek yeleği ölçüleri hakkında bilgi verelim. En üst noktadan en alt noktaya 25 santimetredir. Eni yani kol altları arası ölçü 22 santimetredir. Sizler de bu ölçülere sadık kalarak 0-3-6 aylık yeni doğan bebek yeleği modelini sorunsuz örebilirsiniz.

Yeleğin yapımına yakadan başlanıyor. Boyunda 1 adet düğme yer alıyor. Arzu eden kişiler çıtçıt da kullanabilir.

Yaka kısmındaki lastikten ve roba bölümünde gerekli artışları yapmanız gerekiyor. Yeleğin büyük bölümünde haroşa örgü tekniği kullanılıyor.

0-3-6 Aylık Tek Renk Bebek Yeleği Anlatımı

Örgü modelleri genelde bebekler için tasarlanır. Bu kadar güzel bebek yeleğinin olmasının temel sebebi de şüphesiz budur.

Yeleğin yapımına 80 ilmekle başlanıyor. 80 ilmekle başlandığı için yeleği yaparken kesinlikle misinalı şiş kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

0-3-6 aylık bebek yelekleri video anlatımlı olarak sizlere verildi. Mevcut anlatımların bugüne kadar yapılan en iyi anlatımlar olduğunu düşünüyorum. Sizin keyifle örmenizi, bebeğinizin sıcacık giymesini dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here