Örgüler

Bebek Battaniyesi Modelleri 50+ Sevimli Örgü Battaniyeler

Dünyada hiçbir şey örgü bebek battaniyesi modelleri altında uyuyan bebekleri izlemek kadar keyifli değildir. 50+ sevimli bebek battaniye modelleri ile hem bebeğinizi sıcak tutun hem de onu izlerken keyif alın.

Bebek battaniyelerinde kullanılan iplikler neredeyse bebek cildinden bile daha yumuşak. Tığ işi bebek battaniyesi modelleri, şişle örülen bebek battaniyeleri, Tunus işi bebek battaniye örnekleri ve kolay örgü bebek battaniye modelleri arasında seveceğiniz örnekler yer alıyor olabilir.

Bebek battaniyesi örmeye başlamadan önce bebeğinizin odasına uygun olan renkte iplikleri seçin. Bu sayede oda dekorasyonunuz bozmadan harika el işleri yapabilirsiniz.

Battaniyelerin duygusal yönleri de vardır. Birçoğumuzun bebekken kullandığımız battaniyeleri yaşımız ilerlemesine rağmen saklamamız bunun göstergesidir. Belki bebeğiniz için ördüğünüz battaniyeyi çocuğunuz da hatıra kalması için uzun yıllar boyunca saklayacak. Bu yüzden harika örnekler seçmeye özen gösterin.

Bebek battaniyeleri arasında hem yazılı hem de video anlatımlı örnekler var. Verdiğimiz bilgilerin detaylı olması her annenin zorlanmadan bebeği için battaniye örmesine yardımcı olacak.

####İçindekiler####

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniye Modelleri
Son Model Bebek Battaniyesi Örnekleri
Örgü Tunus İşi Bebek Battaniyesi Modelleri
Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Örnekleri
Şişle Örülen Bebek Battaniyesi Modelleri

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bebek Battaniye Modelleri

Su dalgası battaniyeÖzellikle örgüye yeni başlayanlar ve temel düzeyde örgü tekniği bilgisi olanlar için hazırlanmış harika bebek battaniyesi modelleridir. Eğer battaniye örmekle alakalı en ufacık bir bilginiz yoksa örgü kolay bebek battaniye modelleri tam size göredir.

Yeni doğan bebekler ve küçük bebekler için ayarlanabilen bebek battaniyelerine şaşıracaksınız. Böylece yaşamlarının ilk yıllarının her anında bunları kullanacaksınız.

Vereceğimiz kolay battaniye modellerini dilerseniz kendi bebeğinize dilerseniz yakınlarınızın bebekleri için hediye olarak örebilirsiniz. Birbirinden güzel harika örnekler sizleri bekliyor! Su dalgası örgü battaniye örneğine bakarak başlayabilirsiniz.

Bonibon bebek battaniyesiBonibon Örnekli Bebek Battaniyesi
Kabarık desenlere sahip olan bu örnek bebeğinizin cildi kadar yumuşak. Ayrıda kullanılan örgü teknikleri bir o kadar da kolay.
Selanik bebek battaniyesiSelanik Örgü Bebek Battaniyesi
En çok kullandığımız örgü modeli olsa da Selanik örgü modelini kullanarak bu battaniyeyi örebilirsiniz.
Hasır örgü bebek battaniyesiHasır Örgü Bebek Battaniyesi
Tabi ki battaniyenin yapımında hasır kullanılmıyor. Hasır şeklinde örgü desenlerine sahip olduğu için bu isim verilmiştir.
Ayıcıklı bebek battaniyesiAyıcıklı Bebek Battaniyesi
Bebekler her zaman hayvan figürlü örgülerden hoşlanır. Ayıcıklı bebek battaniyemiz de bunlardan birisidir.
Kuzulu bebek battaniyesiKuzulu Bebek Battaniyesi
Kuzular yumuşak bembeyaz tüyleriyle bilinir. Bebeğinize kuzu gibi yumuşacık bir battaniyenin dokunmasını isterseniz kesinlikle bunu örebilirsiniz.
Çiçek motifli battaniyeÇiçek motifli battaniye
Kabarık çiçek motifli battaniye bence en güzel örneklerden birisidir. Sizi zorlamayacağını düşündüğüm bu harika battaniyeyi kız bebeğiniz için örmelisiniz.

Son Model Bebek Battaniyesi Örnekleri

1 günde örülen bebek battaniyesi modeliSon model örgü bebek battaniyesi örnekleri hepimiz tarafından seviliyor. Yinelenen desenlere sahip olmaları ve genelde kalın ipliklerin kullanılması kısa süre içerisinde örülmelerini sağlıyor.

Her ne kadar son model olarak nitelendirilseler de kesinlikle temel düzeyde örgü bilgisine sahip olarak örmeniz mümkündür. Yapımı kolay ve bir o kadar da güzel olan bu battaniyeleri çok seveceksiniz.

Özellikle 1 günde örülen bebek battaniyesi modeli benim en çok sevdiğim örnektir. Diğerlerini denemeden önce bu örneğimizi denemenizi tavsiye ederim.

Örgü Tunus İşi Bebek Battaniyesi Modelleri

Tunus işi kalpli battaniyeTunus ili bebek battaniyesi modelleri farklı tekniklere sahip olmasından dolayı sizi diğer örneklere göre kısmen zorlayabilir. Tek renk olanları örmek yerine ebruli renkte iplikler kullanılarak yapılanlara günümüzün modası. Adeta bir gökkuşağını andırdıklarını söyleyebilirim.

Tunus işi örgü teknikleri bilgisine sahip değilseniz öncelikli olarak ilgili tekniklerin nasıl yapıldığını öğrenin. Bu sayede tüm modelleri herhangi bir sorun yaşamadan örmeniz mümkün olur.

Ne kadar zor olursa olsun yapacağınız battaniyeler kesinlikle bebeğinizi ne kadar fazla sevdiğinizi ifade eder. Hem becerilerinizi test etmek hem de bebeğinizi sevginizi hissettirmek için sevdiğiniz bir örneği kesinlikle örün. Kalpli Tunus işi bebek battaniyesi sayfasındaki örneği inceleyerek modellere göz atmaya başlayın.

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Örnekleri

Kareli örgü battaniyeMuhteşem bir tığ işi bebek battaniyesi yapmak için annelerimizin zamanında tercih ettiği desenleri kullanın. Size bu konuda yardımcı olmak için özellikle zamanında annelerimizin tercih ettiği örnekleri paylaşacağız. Arşivimizi incelemeye kareli battaniye tasarımından başlayabilirsiniz.

Modellerimizin neredeyse tamamı klasik örnekler olarak kabul ediliyor. Bunun yanı sıra günümüz tasarımlarıyla şekillendirilen harika örneklerimiz de sizlerle olacak.

Tığ işi bebek battaniyeleri örnekleri arasında kesinlikle hoşunuza gidecek türden örnekler olacak. Tığ işi konusunda gerçekten de maharetlerinize güveniyorsanız bebeğinizi sıcacık tutacak bu örnekleri örmelisiniz.

Şişle Örülen Bebek Battaniyesi Modelleri

Şişle örülen bebek battaniyesi modelleri kesinlikle en geleneksel tasarımları içerisinde barındırıyor. Örgü ile alakalı olan herkes şişle yapılan örgüleri bilir. Bu örgülerin en büyük avantajı kısa süre içerisinde bitmelidir. Çok kısa zaman içerisinde battaniye örmeniz gerekiyorsa kesinlikle şiş örgü bebek battaniyeleri tercihiniz olmalı.

Şiş örgü teknikleri denildiği zaman her zaman aklımıza çok eski örnekler gelir. Oysa örgü tasarımcıları yeni şiş örgü tekniklerini de geliştiriyor. Bunu bilerek sizlere belki de ilk defa göreceğiniz örgü teknikleriyle örülen battaniyeleri de sunacağız.

Şişle örülen battaniyeleri tercih etmenizi gerektiren bir diğer şey kesinlikle bebeği daha sıcak tutmalarıdır. Şişle yapılan battaniyelerin üstünde deyim yerindeyse hiç delik yer almaz. Bu da bebeğinizi daha iyi korumasını sağlar. Eğer kararınız şişle örülen battaniyelerden yanaysa harika örnekleri gelin inceleyelim.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı