Bebek yelek modelleri örnekleri
Bebek yelek modelleri örnekleri

Tığ işi ve şiş örgü bebek yelek modelleri yapmaktan daha sevimli ne olabilir ki? Bebekler zaten sevimlidir. Buna ek olarak bebeklere küçük yelekler örmek onları daha sevimli yapar. Her anne bebeğine yelek örmek istese de bakıldığı zaman aşırı derecede karmaşık görünebilir. Bunun aksine yapılışlarının aşırı derecede kolay olduğunu söylemek mümkündür.

Bu yılın en güzel örneklerini referans alarak size toplamda 14 örgü bebek yelek modelini sunacağız. Hem kız hem de erkek bebekler için uygun olan birbirinden güzel yeleklere bu makaleden ulaşacaksınız. Hem tığ işi hem de şiş örgü bebek yeleklerine dilerseniz birlikte göz atalım.

En Güzel Örgü Bebek Yelek Modelleri Nasıl Yapılır?

Her bebek yelek modelinin kendine has bir örgü tekniği olsa da temelde aynı oldukları söylenebilir. Örneğin yaka kesiminden tutun da kol kesimine kadar örneklerin büyük kısmı aynıdır. Değişen tek şey modellerde kullanılan örgü teknikleridir.

Örgü bebek yelek modelleri hakkında sizlere bilgi verirken zaman içerisinde örneklerde kullanılan teknikleri de anlatacağız. Bize zaman tanımanız durumunda bebek yelek modelleri ve örgü bebek yelek yapılışları konusunda harika bir arşiv hazırlayacağımızı söylememiz mümkün.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da popüler olan çeşitli bebek yelek örnekleri vardır. Şimdi sizlere en yeni örnekleri sunacağız. Ayrıca yapılışı hakkında bilgi almanız için birçok bağlantıyı sizlere mutlaka vereceğiz.

#Bebek Yelek Ölçüleri Ne Olmalı?

Bebek yelek ölçüleri

Bebekler sürekli büyümektedir. Bu durum 6 aylık olan bir bebekle 12 aylık olan bebeğin beden ölçülerinin ciddi anlamda farklı olmasına neden olmaktadır. Ördüğünüz yeleklerin bebeğinize uygun olması için dünya strandartları arasında yer alan ölçülere göre bebek yeleği örmeniz gerekir.

Yaşa göre örgü bebek yeleği ölçüleri sayfasında tüm yaş grubu için yelek ölçüleri ele alındı. Bebeğiniz normal gelişim gösteriyorsa sizler de bu ölçülere göre yelek örebilirsiniz.

1. Robalı Bebek Yeleği

Robalı bebek yeleği
Robalı bebek yeleği

Bebek yeleklerinin zor olmadığına inanmak sizin için zor olabilir. Sizlere sunduğumuz robalı bu bebek yeleği o kadar kolay ki örgü yapmaya yeni başlayanlar bile örebilir. Özellikle kız bebekler için uygun olan bu örneği denemenizi tavsiye ederiz.

2. Yandan Düğmeli Bebek Yeleği

Yandan düğmeli bebek yeleği
Yandan düğmeli bebek yeleği

Kalın iplikler kullanılarak temel tığ işi tekniklerle yandan düğmeli bu harika bebek yeleği örülebilir. Özellikle hediye vermek için yelek örmeniz gerekiyorsa ve çok az zamanınız varsa bu yandan düğmeli bebek yeleği tam size göre. Yeni doğan bebeklerden tutun da 2 yaşına kadar olan bebekler için örebileceğiniz harika bir tasarımdır.

3. Kelebek Örgü Modeliyle Bebek Yeleği

Kelebek örgü bebek yeleği
Kelebek örgü bebek yeleği

Bebek yeleklerini diğer örgü ürünlerden farklı kılan en önemli şey çeşitli desenleri kullanmaya uygun olmalarıdır. Sadece ajur örgü tekniğini kullanarak harika kelebek desenleri yapabilirsiniz. Bu kelebek desenlerini bebek yeleğinde kullanarak kelebek örgü bebek yeleği örmek mümkündür. Delikli yelek modelleri sayfasında buna benzer örnekler yer alıyor. Ayrıca bu yeleğin yapılışı ilgili sayfadan öğrenmeniz mümkün.

4. Fırfırlı Şirine Bebek Yeleği

Şirine fırfırlı bebek yeleği
Şirine fırfırlı bebek yeleği

Fırfırlı örgü ürünler bize çoğu zaman abartılı gelir. Elbette içimizde abartıyı seven kişiler vardır. Kızınız için diğerlerine göre kısmen abartılı bir yelek örmek istiyorsanız fırfırlı şirine bebek yeleğini örebilirsiniz.

5. Saç Örgüsü Bebek Yeleği

Saç örgüsü bebek yeleği
Saç örgüsü bebek yeleği

Saç örgüsü bebek yeleği klasik örgü ürünler düşünülerek tasarlanmış gibi görünüyor. Bebeğiniz için özel bir şey örmek istiyorsanız saç örgüsü desenlerinden oluşan bu modeli deneyebilirsiniz. Ayrıca hediyelik olarak özel bir şeyler örmek isteyenler için de harika bir bebek yeleği olduğunu söylemek mümkün.

6. Başak Örgü Bebek Yeleği

Başak örgü bebek yeleği

Yapımı diğerlerine göre kısmen maharet gerektirse de 2019 yılının en yeni tasarımlarından birisidir. Başak örgü bebek yeleğindeki desenler ayrıca yetişkin yeleklerinde de kullanılabilir. Analı kızlı aynı desenlere sahip yelek örmek istiyorsanız en kısa zaman içerisinde başak örgü tekniğini öğrenmelisiniz.

7. Kolay Erkek Bebek Yelek Modeli

Kolay erkek bebek yeleği

Erkek bebek yelekleri ne kadar sade görünse de sürekli zor olduğu dile getirilir. Bu düşüncenizi kırmak için size kolay erkek bebek yelek modelini sunduk. Ne kadar sade görünürse görünsün bu bebek yeleği bebeğinizin üstünde eşsiz bir şekilde duracaktır. Ayrıca sıkı yapısı sayesinde bebeğinizi kış soğuğundan koruyacaktır.

8. Tığ İşi Kız Bebek Yelek Modelleri

Tığ işi kız bebek yeleği

Yelek dünyasında en çok kız bebekler için yapılan yelekler vardır. Yaptığımız paylaşımları da incelerseniz birçoğunun kız bebekler için uygun olduğunu görürsünüz. Buna rağmen seçim yapmakta zorlanıyorsanız yukarıdaki görselde yer alan örneği denemenizi tavsiye ederiz.

9. Yakadan Başlamalı Bebek Yelek Modeli

Yakadan başlamalı bebek yeleği

Yeleklerin büyük bölümüne bel kısmından başlanır. Bu yüzden yapımına yakadan başlanan yelekler farklı bir kategoride ele alınır. Yakadan başlanan örnekleri incelediğimizde özellikle yaka ve omuz kısmının belden başlananlara göre daha güzel olduğunu görüyoruz. Sizler de maharetlerinize güveniyorsanız yakadan başlamalı bebek yelek modellerine yönelmelisiniz.

10. El Örgüsü Bebek Yelek Modeli

El örgüsü bebek yeleği

Paylaştığımız örneklerin tamamı ele emeği göz nurudur. Yeni sezon örneklerinden olan harika bir yeleğe ihtiyacınız varsa el görüsü olan bu örneği deneyebilirsiniz. Sizi zorlamayacak teknikleri içerisinde barındıran bu tarımı çok seveceksiniz.

11. Ebruli Bebek Yelek Örneği

Ebruli bebek yeleği

En sade görünümde olan örgü ürünleri bile ebruli iplik kullanarak yapınca muhteşem görünüyor. Bu yüzden bu yıl ebruli bebek yelekleri moda haline gelmiş durumda. Yukarıdaki örnekte de göreceğiniz gibi basit bir model olmasına rağmen ebruli iplikler yeleğin harika görünmesini sağlamıştır.

12. Tek Renk Yeni Doğan (0 3 6 Aylık) Bebek Yeleği

Tek renk yeni doğan bebek yeleği

Yeni dünyaya gelen bebeklerin bedeni aşırı derecede küçüktür. Bu durum yeni doğan bebekleri için örülen yeleklerin ayrı bir kategoride ele alınmasını sağlamıştır. Her ne kadar küçük oldukları için yapımı kolay gibi görünse de diğerlerine göre daha zordur. Çünkü örgüde ebatlar küçüldükçe yapımı bir o kadar zor hale gelir. 0-3-6 aylık bebek yeleği modelleri sayfasından bunun gibi harika örneklerin yapılışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

13.Boncuklu Bebek Yelek Örneği

Boncuklu bebek yeleği

Ben yapmayı uygun görmesem de 2019 yılında boncuklu bebek yelek modelleri popüler oldu. Bebekler etrafında gördükleri şeyleri ağzına atıp yutmaya meyildir. Eğer yelekteki boncuklar kopacak olursa bebeğiniz bunu kesinlikle ağzına atıp yutacaktır. Yutulan boncuk bebeğinizin boğulmasına neden olabilir. Bu yüzden boncuklu bebek yeleklerini yeni doğan bebeklere değil de yaşı kısmen ilerlemiş olan çocuklarınıza örün.

14.Tunus İşi Bebek Yelek Modeli

Tunus işi bebek yeleği

Kimisinin Tunus kimisinin Afgan işi örgü tekniği dediği teknikleri kullanarak yapılan yeleklerdir. Tunus işi bebek yelek modelleri sıkı yapıda olduğu için diğerlerine göre soğuktan daha iyi korur. Kış mevsiminin aşırı derecede soğuk geçtiği bir coğrafyada yaşıyorsanız tığ ve şiş örgü bebek yelekleri yerine Tunus işi bebek yeleklerini tercih edin.

15.Dikişsiz (Tek Parça) Bebek Yeleği Modeli

Dikişsiz bebek yeleği

Örgü ürünlerin tamamında parça birleştirme noktalarında potluk oluşur. Potluğun az olmasını sağlayan örgü birleştirme yöntemleri olsa da oluşan potluklar bunları kullanan kişileri rahatsız edebilir.

Özellikle bebekler bundan yetişkinlere göre daha fazla etkilendiği için dikişsiz bebek yelekleri geliştirildi. Dikişsiz bebek yelekleri sayfasında bu tarz çok sayıda örnek ve yapılışı hakkında bilgi yer alıyor.