Örgüler

Birbirinden Kolay Atkı Modelleri Yapılışı

Atkı deyip geçmemek lazım… Atkı örerken kimi zaman günlerimiz hatta haftalarımız geçebiliyor. Böyle bir durum bizleri kolay atkı modelleri örmeye itiyor. Özellikle benim gibi çalışan bayanlar her zaman kolay olan örgüleri tercih ediyor. Elbette örgü yapmak yerine atkısını hazır olarak alanları da görmezden gelemeyiz.

Kolay atkı modelleri sayesinde sadece birkaç saatimizi ayırarak atkı örebilir ve bu atkıyı kullanabiliriz. Basit örgü ürünlere para vermek yerine bu tarz şeyleri kendiniz yapın. Bu sayede aile ekonomisini de katkı sağlamış olursunuz. Damlaya damlaya göl olur sözü her zaman size kılavuz olsun. Basit şeyler bile size ekonomi konusunda yardımcı olacaktır.

Özellikle şiş örgü teknikleri kullanılarak örülenler tığ işi olanlara göre daha kolaydır. Bu yüzden elimden geldiğince şiş örgü teknikleri kullanılarak örülen atkıları sizlere sunacağım. Gelin örgü yapmaya yeni başlayan kişilerin bile örebileceği türden olan kolay atkı modelleri yapılışları hakkında bilgi alalım.

En Kolay Erkek Atkı Modeli Yapılışı

Atkımızın yapımında tek renk iplik kullanıyoruz. Erkekler için harika bir örnek olduğunu söyleyebilirim. Model kurulumu 31 ilmek üstüne yapılıyor. Yapımında 4 numara şiş kullanmanız uygundur.

Erkekler genel olarak mavi, siyah, lacivert ve kahverengi renkleri tercih eder. Sizler de atkıyı örmek için bu renkteki iplikleri tercih ederseniz güzel sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

En Kolay Bayan Atkı Modeli Yapımı

Biz bayanlar her zaman örgü yaparken özellikle kendimiz için ördüğümüz şeylerde modelin çok güzel olmasına dikkat ederiz. Bildiğiniz gibi model güzelleştikçe yapımı da zorlaşıyor. Şimdi sizlerle paylaşacağım en kolay bayan atkı modeli bu düşüncenizin tamamen ortadan kalkmasını sağlayacak.

En kolay bayan atkı modelini yaparken 9 numara şiş kullanacaksınız. Şişin kalınlığı büyük olduğu için atkının yapımı da emin olun çok kısa sürecek. Model örgü severler arasında delikli atkı modeli olarak da geçiyor. Ancak modelin gerçek isminin yağmur damlası örgü modeli olduğunu da belirtmek isterim. Sadece birkaç saatinizi ayırarak güzel bir bayan atkı modeli örmek istiyorsanız kesinlikle tercihinizi bu örnekten yana kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Tilki Şeklinde Kolay Bebek Atkısı Yapılışı

Çocukların severek kullanacağı örgü atkı modellerinden birisi de tilki şeklinde olan kolay bebek atkısı örneğidir. Tilki şeklinde kolay bebek atkısı yapılışında haraşo örgü modeli yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu örgü tekniğini bilen herkes bu kolay bebek atkısını rahatlıkla örecektir.

Atkıyı yaparken iki farklı renkte iplik kullanacaksınız. İlk bakıldığı zaman tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapıldığı düşünülse de atkımızın öğrenilmesinde tamamen şiş örgü teknikleri kullanılıyor. Bu özelliğinden dolayı annelerin hiç zorlanmadan bu atkıyı örebileceğini düşünüyorum. Maharetlerine güvenen anneler atkının üstünde yer alan tilki şeklini kullanarak bebek beresi de ölebilir. Bu sayede kolay örülen tilki şeklinde atkı bere takımı da örebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı