Fıstıklı tığ oyası modeli
Fıstıklı tığ oyası modeli

Bazı oya türlerini yapmak zor olduğu için çoğumuz tığ oyalarına yöneliyoruz. Tığ oyası örmek için boncuklu fıstıklı tığ oyası modelini kesinlikle tercih edebilirsiniz. Tığ işi oya olmasına rağmen en az iğne oyası modelleri kadar başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Son zamanlardan en son model tığ oyası örnekleri web sitemizde yoğun bir şekilde yer alıyor. Bugün de karşınıza fıstıklı tığ oyası olup incili boncuklarla süslenen bir oyayla çıktı. Bunu kesinlikle çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Oyalar örgü ürünlere göre daha fazla tasarımı içerisinde barındırıyor. Neredeyse her gün yeni bir tasarımla karşılaştığımı söyleyebilirim. Bu yüzden size hangi modeli sunsam diye uzun uzaya düşünüyorum. Zaman içerisinde ele almadığın yazma kenarı örneklerini sizler için ele alamaya devam edeceğim.

İncili Boncuklu Fıstıklı Tığ Oyası Yapılışı

Eskiden boncuklarla süslenen oyalar ilgi görmezdi. Günümüzde üstünde daha çok süsleme olan oyalar daha fazla ilgi görüyor. Günümüz modasına ayak uydurmak için sizler de bundan sonra yaptığınız oyalarda boncuk kullanmaya özen gösterin.

Oyada fıstıkların ve incilerin işlemesi birlikte yapılıyor. Oya malzemesi satan her yerden bu tarz boncukları alıp kullanabilirsiniz. Kullanılan boncuklar yapımı zormuş gibi bir hava oluştursa da bu güne kadar yaptığınız en kolay ve en güzel örneklerden birisi olacaktır.