Delikli yelek modelleri
Delikli yelek modelleri

Üstünde deliklerin olmasından dolayı yazlık örgü yelekler arasında yer alır. Yeleklerin üstünde yer alan delikler rüzgarın bedene temasını sağladığı için yaz mevsiminde giyilmeleri uygundur. Sizlere en güzel delikli yelek modelleri anlatımlı olarak verilecek. Yapılan anlatımlar sayesinde herkes bu yelekleri örebilecek.

Delikli yelek modelleri video anlatımlıdır. Birçoğu kesinlikle en kolay örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor. Yelek örmekten keyif alan birisiyseniz büyükler için kolay örgü yelekler sayfasında yer alan örnekleri de inceleyin.

Şiş Örgü Delikli Bebek Yeleği Tarifi

 

Bebek yelek modelleri arasında yer alan bu örneğimiz 0-3 yaş bebekler için uygundur. Aslında yeleğin üstünde çok fazla delik yoktur. Bu yüzden yaz mevsimi için değil de kış mevsimi için örülebilir.

Yeleğin yapımında 3 numara şiş kullanılıyor. Orta kalınlıkta yeleklik ipi tercihiniz olmalıdır. Yeleğin arkasına 64 ilmekle başlanıyor. Yeleğin uzunluğunu bebeğinizin boyuna göre belirlemelisiniz. Ön kısımların yapımına 39 ilmekle başlanıyor. Aynı şekilde yeleğin ön kısımlarının boyunu bebeğinizin boyuna göre ayarlamanız gerekiyor.

Delikli Kelebek Desenli Bebek Yeleği Anlatımı

 

Son zamanlarda karşıma çıkan en güzel delikli bebek yelek modellerinden birisidir. Özellikle kız çocuklar için örülmesini tavsiye ediyorum.

Modelimiz kendisini pembe ve lacivert renkli ipliklerle çok iyi göstermektedir. Sizler de uygulama için bu renkte iplikleri tercih edin. Delikli yelek modelleri elbette bunlarla sınırlı değil. Zaman içerisinde harika örnekler size sunulmaya devam edilecektir.

Çeyizlik Delikli Örgü Bayan Yeleği Nasıl Yapılır?

Yeleklerde yer alan delikler, yapılan yeleğin daha ağır görünmesini sağlar. Çeyizlere basit bir örneği eklemek uygun olmaz. Bu yüzden yaptığımız her şeyin maharet gerektirmesi gerekir.

Çeyizinize delikli yelek modelleri arasında yer alan bu yeleği ekleyebilirsiniz. Emin olun çeyizinizdeki yeleği gören herkes bu yeleği hazır mı aldın sorusunu soracak.

Delikli yeleklerde bazı örgü desenleri diğerlerine göre daha fazla tercih edilir. Modele bakarak örnek çıkarabilenleriniz için en çok tercih edilen delikli örgü desenlerine de yer vermek istiyorum.

Delikli örgü yelek modeli

Az delikli örgü yelek örneği

Çapraz bağlı delikli örgü yelek örneği

Delikli örgü deseni

Yeleklerde yer alan delikler, yapılan yeleğin daha ağır görünmesini sağlar. Çeyizlere basit bir örneği eklemek uygun olmaz. Bu yüzden yaptığımız her şeyin maharet gerektirmesi gerekir. Çeyizinize delikli yelek modelleri arasında yer alan bu yeleği ekleyebilirsiniz. Emin olun çeyizinizdeki yeleği gören herkes bu yeleği hazır mı aldın sorusunu soracak.