Etamin Kanaviçe Örnekleri

Şemalı etamin örnekleri ve şablonlu kanaviçe modelleri sayesinde seccade, pano gibi ürünlerin işlemesini yapabilirsiniz. En yeni etamin modelleri şablonları ile verildiği için her birini zorlanmadan yapabilirsiniz. Şemalı kanaviçe desenleri ayrıca genç kızların çeyizlerine birbirinde güzel işlemeleri eklemesini sağlayacak.

Etamin kanaviçe örnekleri hobi dünyasında çarpı işi olarak da geçer. Ancak kendilerine has bazı teknikleri içerisinde barındırır. Bu teknikler iki ayrı uğraşın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Benzerliklerin yoğun olmasından dolayı tüm uygulamaları bu kategoride ele alacağız.

İşlemeler için verdiğimiz şemalar seccade ve tablo işlemesinde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Arzu eden kişiler yastık ve kırlent kılıfı işlemelerinde de bu el sanatını kullanabilir. Özellikle fark yaratmak için yemek servis takımlarında ve yemek masası örtülerinde bu işlemelerle süsleme yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca çeyizinize dantel havlu kenarları işlemek istemiyorsanız etamin kanaviçe örnekleri havlularınızı da süsleyebilir.

Annelerimiz etamin kanaviçe işlemelerini gaz lambası ışığında yapıyordu. Çeyiz hazırlığı yapmak eskiden gerçekten de çok zordu. Şimdi elimizde her imkan var ancak şimdide insanlar tembelleşti. El işlerine olan ilgi azaldı ve yerlerini hazır tekstil ürünleri aldı. Çocuğunuza sizden kalacak güzel bir hatıra bırakmak istiyorsanız şemaları kullanarak güzel bir pano işleyin. Yaptığınız her el işi sizin o kaldıkça ölümsüzleşmenizi sağlayacaktır. Bir yerden başlamak istiyorsanız aşağıda yer alan makalelerimizden yararlanabilirsiniz. Her birinde aşamalı anlatımlı ve birbirinden güzel örnekler yer alıyor.

İşlemeler genellikle keten kumaş üstüne yapılır. Keten kumaş kullanımı daha çok profesyonel olan kişiler tarafından tercih edilir. Eğer etamin ve kanaviçe yapmaya yeni başladıysanız kendinden kareli olan kumaşlar tercihiniz olsun. El becerilerinizin arttığını düşündüğünüz zaman sizler de keten kumaş üstüne verdiğimiz şemaları kullanarak işlemeler yapabilirsiniz.

Etamin Kanaviçe Ağaç Modelleri Hazır Şablonları

Ağaçlar, insanlık tarihi boyunca gücün simgesi olmuştur. Etamin ve kanaviçe uygulamalarında da sıklıkla ağaç desenlerine yer verilmektedir. Sizlere hem etamin…

Devamını Oku »
Kapalı
Kapalı