Oya Modelleri

Fıstıklı Papatyalı Tığ Oyası Yapılışı

Sıralı oyalardan birisi olan fıstıklı papatyalı tığ oyası modeli, çiçekli oyalar arasında yer alan ve en çok sevilen modeldir. Beyaz papatyalı tığ oyası örneği yapılışı video anlatımlı olarak ele alınacak.

Papatyalı tığ oyası modelinin alt kısmına örümcek yapılıyor. Örümcek tamamlandıktan sonra modele ismini veren sıralı papatyaların yapımına başlanıyor. Ben genelde bu oyayı tek renk olan yazma kenarlarını süslemek için kullanıyorum. Özellikle düz beyaz ya da düz siyah renkte yazmalarınız varsa kesinlikle bu oyayı denemenizi tavsiye ederim.

Ben genelde bu tarz oyaları günlük kullanım için tercih ediyorum. Yani gidipte bu tarz bir şeyi çeyizlere koymak pek uygun olmayacaktır. Eğer daha alımlı örneklere ihtiyacınız varsa iğne oyaları sayfasında yer alan örnekleri incelemenizi tavsiye ederim.

Beyaz Papatyalar Tığ Oyası Yapılışı

Oyada yer alan sıralı papatyaların göbek kısımlarında farklı renkte iplikler kullanılıyor. Eğer daha çok sadelikten yanaysanız papatyaların göbek kısmını tek renk kullanarak da yapabilirsiniz.

papatya, bahar geldiğinde yemyeşil çayırları beyaz rengiyle süsler. Adeta doğa papatyalar sayesinde bir gelinlik giymiş gibi olur. Böylesine iç açıcı olduğu için yapacağınız papatya şeklindeki oyalar sizin de içinize bahar dolmasını sağlayacaktır.

Modelin büyük kısmında sık iğne kullanılıyor. Sık iğne yapılışı sayfasını ziyaret ederek birbirinden farklı türden sık iğnelerin nasıl yapıldığını öğrenmeniz mümkün.

Papatyalı tığ oyası sırf papatya olduğu için ilginizi çektiyse, bu durum bu çiçeği çok sevdiğinizi gösterir. Bu düşüncede olanlarınız varsa papatya lif modeli sayfasındaki örneği de incelemeli. Kesinlikle bu banyo kesesini de çok seveceksiniz.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı