Kolay lif modelleri
Kolay lif modelleri

Yeni sezonun en kolay lif modelleri nelerdir biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yeni başlayanlar için kolay lif modelleri yapılışı hakkında bilgi almaya hazır olun.

Kolay lif modelleri arasında birbirinden güzel örnekler yer alıyor. Lif modelleri yapılışı anlatımlı olduğu için basit bir şekilde örülmeleri mümkün. Tek yapmanız gereken sadece video anlatımlı bilgilerde yer alan uygulamaları harfiyen uygulamak olmalı.

Yuvarlak kolay lif yapımı hakkında verilen bilgilerden tutun da uzun ve kare kolay lif modellerine kadar birçok örneği ele alacağız. Örgü bilginizin az olması sizi korkutmasın. İlk defa örgü yapanlar dahi bu örnekleri rahatlıkla örebilecek.

Yeni Başlayanlar İçin En Kolay Lif Modelleri Nelerdir?

Kolay lif örnekleri
Kolay lif örnekleri

Kolay lif örnekleri arasında hem tığ işi hem de şişle örülen modeller yer almaktadır. Siz hangi örgü tekniklerinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız kendinizi o alanda geliştirin.

Basit banyo lifleri yapılışı hakkında kendini geliştirdiğini düşünenleriniz olacak. O kişilerden birisi de sizseniz yuvarlak lif modelleri ve lahana lif modelleri sayfasında yer alan örnekleri de örmeye çalışın. Şimdi sizin için bir araya getirdiğimiz örneklerin neler olduğunu inceleyelim.

Pratik Yoldan Yuvarlak Kolay Lif Yapımı

2 farklı renkte iplik kullanılarak yapılan çizgili bir örnektir. Toplamda 6 dilimden oluşup lifler arasındaki en kolay yuvarlak lif modelidir.

Örneği diğer örneklerden ayıran en önemli özellik hem önden hem de arkadan aynı görünmesidir. Bu sayede her iki kısmı da göze hoş gelmektedir.

Banyo kesesini tamamladıktan sonra mutlaka kenar oyası yapın. Her ne kadar basit bir örnek olsa da kenar oyası daha güzel görünmesini sağlıyor. Bundan dolayı kenar oyası yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Kısa Sürede Örülen Kare Kolay Lif Örneği Anlatımı

Kare lifler arasındaki en kolay örnektir. Yapımında 3 farklı renkte iplik kullanılmaktadır. Orta kısmından başlanarak dışa doğru genişletilmektedir.

Arttırmalar ikili fıstık şeklinde yapılıyor. Son sıraya gelindiğinde arttırmadan örülecek. Akabinde kenar oyası yapılarak tamamlanacak.

Modelde kenar oyası son sıradaki ip rengiyle aynı renkte yapılıyor. Bu yüzen kısmen görünmüyor. Sizler kenar oyasını güzel görüneceğini düşündüğünüz zıt renklerle de örebilirsiniz.

El Örgüsü Uzun Kolay Lif Modeli Yapılışı

Yapımında 7 numara tığ ve 3 farklı renkte iplik kullanılıyor. Basit bir örnek olmasına rağmen uç kısmını eklenen püsküller ve renk geçişleri sayesinde çok güzel görünüyor.

Kolay lif modelleri arasında yer alan en güzel örnekleri sizlere sunduk. İhtiyacınız doğrultusunda uygun modeli belirleyip sizler de kendi el emeğiniz olan bir life sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here