Örgüler

Amigurumi Kuzulu Bebek Battaniyesi Modeli Yapımı Anlatımlı

Kuzulu bebek battaniyesi modeli, hem motifli hem de 6 parçalı olarak yapılmaktadır. Bebek battaniyesi modelleri dünyasında amigurumi kuzulu battaniye örneği olarak da geçmektedir. Sizlere harika bir modelin yapımı anlatımlı olarak sunulacaktır. Yapılışı ile alakalı tüm detaylar ele alındığı için sizler de bebeğinize bu battaniyeyi zorlanmadan örebileceksiniz.

Kuzulu bebek battaniyesi bebeğinizi sıcacık tutacak. Ayrıca güzel görüntüsü sayesinde bebeğinizin olduğundan daha fazla sevimli görünmesini sağlayacak.

Kuzulu battaniye ilk gördüğüm zaman çok beğendim. Kendime örmeden önce sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım sizlerde beğenip bu harika battaniyeyi örmeye başlarsınız. Ayrıca bu uygulama sonrasında çiçekli battaniye yapımı sayfasında yer alan örneği de inceleyin.

Kuzulu Bebek Battaniyesi Yapımı

Battaniyenin yapımına sihirli halka yaparak başlanıyor. Ardından 3 zincir çekilip içine 12 tane trabzan yaparak dolduruluyor. Anlayacağınız üzere battaniyede yer alan motiflerin yapımına orta kısmından başlanıyor. Motif tamamlandıktan sonra motif parçasının üstüne aplike olarak yapılan kuzular iğne iplik kullanılarak dikiliyor. Çok sayıda motif yaptıktan sonra bu motifleri birleştirecekseniz. Birleştirme sonrasında harika bir bebek battaniyesi modeli elde etmiş olacaksınız.

Yapımının maharet gerektirdiği düşünülse de yapmaya başladıktan sonra modelin gerçekten de çok kolay olduğunu göreceksiniz. Özellikle tığ işi örgü teknikleri konusunda bilginiz varsa bu battaniyeyi kısa süre içerisinde hiç zorlanmadan örebilirsiniz.

Kuzu denildiği zaman akla beyaz renk gelir. Bu renkle özdeşlikleri için kesinlikle battaniyelerde de beyaz renkte ipliklerin kullanılmasını tavsiye ediyorum. Tabii ki her zaman olduğu gibi tercih sizlere kalmıştır. Sizler uyumlu olduğunu düşündüğünüz daha farklı renkteki iplikleri kullanarak da bu harika battaniyeyi örebilirsiniz.

Kuzulu bebek battaniyesi yapımı video anlatımlı olarak paylaşılmıştır. Video içerisinde tüm detaylar yer aldığı için gereksiz ayrıntılara yer vermek istemedik. Buna rağmen takıldığınız kısımlar olursa bunları bizleri sormaya çekinmeyin.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı