örgü akordiyon hırka modeli

En yeni hırka modelleri arasında yer alan akordiyon hırka nasıl yapılır konusunu sizler için ele aldık. Gerekli düzenlemeler sonrasında bu harika akordeon hırkayı tüm yaş grubundaki çocuklar için örebilirsiniz.

Hırkada kullanılan akordiyon örgü modeli daha farklı örgü ürünlerde de kullanılabilir. Örneğin elbise, yelek, etek ve bebek elbisesi yapmak için akordiyon örgü modelini kullanabilirsiniz.

Hırkamıza akordiyon hırka denilmesinin nedeni göbek kısmından aşağıda kalan bölümün aynı akordiyon gibi pileli olmasıdır. Özellikle örgü ürünlerde pilelerin yer almasını seven kişiler hiç düşünmeden bu bebek ve çocuk hırkasını örmek isteyecek.

Akordiyon hırkanın hem erkek hem de kız bebeklere uygun olduğu söylense de ben erkek bebeklere örülmesini pek tavsif etmiyorum. Özellikle pastel renkteki iplikler kullanılarak kız çocuklar için örülmesi kesinlikle daha doğru olacaktır.

Akordiyon Örgü Hırka Yapılışı

Hırkanın kol ve etek kısımlarında akordiyon örgü modeli kullanılmaktadır. Yaka bölümünde de kullananlar olsa da biz tavsiye etmiyoruz. Modele sadık kalarak siz de bu hırka gibi başarılı sonuç alabilirsiniz. Bu hırkayı ördükten sonra ayrıca haroşa bebek hırkası sayfasındaki modeli de incelemenizi öneririm.

Video anlarımda yer alan akordiyon hırka 2 ila 3 yaşında olan bebekler için uygundur. İlmek sayısını arttırarak ya da azaltarak diğer yaş gurubunda olan kişiler için de bu hırkayı örmeniz mümkündür.

Hırkanın ön kısımları 78 ilmek olarak yapılıyor. Arka bölümünü yapmak için 158 ilmek kullanmanız gerekmektedir. Aynı şekilde kolların 62 ilmek üstüne yapıldığını da belirtmek isteriz.

Model kurulumu 8 ve katları olacak şekilde yapılmaktadır. Eğer daha büyük ya da daha küçük yaşlarda olan kişiler için hırkayı örme niyetiniz varsa 8’in katları olacak şekilde ilmek seçimi yapmaya dikkat edin. Hem örme sırasında hem de bebeğinizi giydirirken keyif alacağınız bir örgü hırka çalışması olmasını dilerim.