Örgüler

Örgü Bebek Pantolon Modelleri Nasıl Yapılır?

O kadar güzel örgü bebek pantolon modelleri var ki hazır tekstil pantolonlarının tahtını alabilir. Sizler de örgü bebek pantolonlarına ilgi gösteriyorsanız gelin örgü bebek pantolonu örmekleri nasıl yapılır öğrenelim.

Örgü bebek pantolonu modelleri güzel bir yelekle kombinlenebilir. Bebek yelek modelleri sayfasından en güzel bebek yeleklerine de ulaşabilirsiniz.

Bebek Örgü Pantolon Ölçüleri Ne Olmalı?

Hangi örgü pantolon modelini yaparsanız yapın, her zaman pantolon ölçüsünü bebeğe tam oturan pantolonların üstünden alın. Ben her seferinde böyle ölçü alımı yapıyorum. Bu sayede hiçbir zaman hataya düşmediğini söyleyebilirim.

Paçalar için genelde 30 ilmek kullanılır. Boyunun ortalama olarak 25 santimetre olması tercihlerimizdendir. Tabi ki her bebeğin boyu aynı olmuyor. Bu yüzden bu ölçülere göre yapmak yerine bebeğin bir pantolonu üstünden ölçü alarak örmelisiniz.

Erkek Bebek Örgü Pantolon Yapılışı Anlatımlı

Örgü bebek pantolonu örneğinde yaklaşık olarak 2 yumak iplik kullanılıyor. Bel kısmında zamanla meydana gelen bollaşmalar pantolonun düşmesine neden olabilir. Bu yüzden örgü bebek pantolonunun bel bölümünde lastik kullanılmıştır.

Yan kısımları saç örgüsü desenli olan bu erkek bebek örgü pantolon modeli benim favorimdir. Genelde lacivert, kahverengi ve siyah renkte iplikleri kullanarak yapıyorum. Erkek bebek için örgü pantolon arıyorsanız bu örneği yapmanızı size tavsiye ederim.

Kolay Örgü Bebek Pantolonu Yapımı

Yapımında 4 numara tığ kullanılan bir örnektir. Uygun renkler seçilmesi durumunda örgü bebek pantolonu modeli hem kız hem de erkek bebekler için örülebilir.

Pantolonu tamamladıktan sonra bel kısmına kurdele ile kemer yapılıyor. Kurdelenin çok fazla ince olmaması gerekmektedir. Çok ince olan kurdeleler bir süre sonra bebeğin belinde kesmelere neden olabilir. Sizler de buna dikkat etmelisiniz.

Bebekler İçin Örgü Bahçıvan Pantolonu Anlatımlı

Bebekler için örü bahçıvan pantolonu modelleri her zaman diğerlerine göre daha fazla ilgi görür. İçine sadece bir penye giydirip kullanabileceğiniz harika bir örgü üründür.

Genelde kız bebekler için örülse de son zamanlarda erkek bebekler için de örülmeye başlandı. Örgü modasına bebeğinizle dahil olmak için sizler de örgü bebek pantolonu modelleri arasından birini beğenip örmeye başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı