Örgüler

Örgü Erkek Atkı Modelleri Yapılışları

Örgü atkılar erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlardır. Erkek atkı modelleri özenle seçilmelidir. Peki, örgü erkek atkısı nasıl örülür biliyor musunuz?

Erkek atkı modelleri genellikle düz örgü teknikleri kullanılarak yapılır. Örneğin pirinç örgü tekniği erkek atkılarında en çok kullanılan tekniklerdir. İster atkı ister boyunluk olsun sizler de bu tekniği kullanarak başarılı işler yapabilirsiniz. Eğer daha fazla örneğe ihtiyacınız olursa atkı modelleri sayfasından en güzel örneklere ulaşabilirsiniz.

Erkek Atkı Modelleri Kaç İlmekle Başlanır?

Erkek atkı boyu modelin yapımına kaç ilmekle başlanacağınız belirlemez. Boy sırayla özdeşleştirilir. Bu yüzen erkek atkı modelleri kaç ilmekle başlanır konusu kesinlikle erkek atkı boyu ile karıştırılmamalıdır.

Erkek atkı modellerine ortalama olarak 30-40 ilmekle başlanır. Boy olarak 1.5 metre yeterlidir. Bazı erkekler daha uzun örgü atkıları da sevebilir. O yüzden kimi atkı örecekseniz ne kadar uzun olmasını istediğini de sorun. Bu sayede ördüğünüz kişinin seveceği türden bir atkıyı örebilirsiniz.

Pirinç Örgü Erkek Çocuk Atkı Modeli Yapılışı

Hem kız hem de erkek atkısı yapımında tercih edilebilecek bir örnektir. Video anlatımda kız çocuk için yapılıyor olsa da erkek çocuklar için de örülebilir.

Atkının neredeyse tamamı pirinç örgü tekniği kullanılarak örülüyor. Modele hava katmak için son olarak uç kısmına ponpon ekleniyor. Ponponlar eklenmeden model kendisini göstermez. Bu yüzden kesinlikle ponpon eklemeyi ihmal etmeyin.

El Örgüsü Erkek Atkı Örneği Yapımı

Atkının yapımında orta kalınlıkta ip kullanılıyor. Tercihinizi Nako Lux markasından yana kullanabilirsiniz. Yaparken 5 numara şiş kullanmanız gerekmektedir.

40 ilmekle atkının yapımına başlanıyor. 2 ters 2 düz lastik örgü yapılıyor. Arka kısımlarda farklı bir teknik uygulandıktan sonra 2 ters 2 düz olarak model oluşturmaya devam ediliyor. Kısacası atkıdaki desenlerin bu şekilde oluşturulduğunu söyleyebiliriz.

Kolay Erkek Atkı Modeli Anlatımı

Video anlatımda yer alan örnek daha önceden denediğim bir modeldir. Hangi erkek olursa olsun bu teknik kullanılarak örülen atkıyı çok seviyor. Model seçiminde riske girmek istemiyorsanız sizler de bu uygulamada yer alan örneği örmeyi deneyebilirsiniz.

El örgüsü erkek atkı modelleri elbette bunlarla sınırlı değildir. Bugüne kadar paylaşılan örnekler benzer özellik taşıdığı için şimdilik bunları ele aldım. Zamanla sizin seveceğiniz türden harika atkı ve boyunluklara da yer vermeye devam edeceğim.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı