Ana Sayfa Örgü Modelleri Patik Modelleri

Patik Modelleri

Patik modelleri her zaman en popüler örgüler arasında yer aldı. Bebek patik modelleri, Tunus işi patik örnekleri sadece bunlardan bazılarıdır. Bu kategoride hem tığ işi hem şiş patik modelleri anlatımlı olarak paylaşılıyor. Örgü patiklerle alakalı aklınıza gelen ne varsa arşivimizden bilgi alabilirsiniz.

Bebek Patik Modelleri Nelerdir?

2019 yılına damgasını vuran bebek patiği ayakkabı şeklinde olanlardır. İster tığ işi ister şiş örgü teknikleri kullanılsın modern görünümde olanlar diğerlerine göre daha fazla ilgi görüyor.

Geleneklerimizi incelediğimizde anne adayı ve aile büyükleri, bir bebek dünyaya geleceğini duyduğu zaman örgü örmeye başlardı. Örgü kazak, yelek, hırka, pantolon derken en güzel patikler bebek için örülenler arasında yer bulurdu.

Bir süre bu geleneklerden uzaklaşılsa da bu kültür tekrardan yaşanmaya başlandı. Ailenize dahil olacak bebeğe patik örmek için anlatımlı olan paylaşımlarımızı inceleyebilirsiniz. Patikler bebeklerin en soğuk günlerde bile ayaklarının üşümesini engelleyecektir.

Tunus İşi Patik Örnekleri Nelerdir?

Tunus işi patik örnekleri tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Yapımında tığ kullanılsa da kendisine özel teknikleri içinde barındırır. Ayakları en sıcak tutan patikler olarak kabul edildiği için sizlere Tunus yani Afgan patikler video anlatımlı olarak sunuluyor.

Patik yaparken kullandığınız iğlerin sentetik olmamasına dikkat edin. Sentetik iplikler ayaklarınızın çok fazla terlemesine neden olabilir. %100 pamuk ihtiva eden ipler ayakların terlemesine neden olmaz. En soğuk kış günlerinde bile ayakların sıcacık kalmasını sağlar. Örnek seçimi kadar ip seçiminin de önemli olduğunu göz ardı etmeyin.

Sezonun en yeni patiklerini görmek, yapılışları hakkında bilgi almak için enhobiler.com sitemizdeki kategoriyi ziyaret edin. Verdiğimiz açıklamalı bilgiler sayesinde patik örmek çok kolay hale gelecek. Paylaşımlarımız sayesinde kış mevsimi üşümeden geçecek.