Ana Sayfa Örgü Modelleri Şal Örnekleri

Şal Örnekleri

Yazın serin akşamlarında kullanmak için olan örgü şal modelleri her bayanın kullandığı ürünlerden birisidir. Örgü şal örnekleri arasında çok sayıda örnek vardır. Üçgen şal ve dikdörtgen şal şüphesiz en çok tercih edilenlerdir. Bunun yanı sıra tığ işi şal modelleri ve şiş şal örnekleri de vardır. Sizlerin maharetleri farklı olduğu için bu kategoride saydığımız şal çeşitleriyle alakalı yüzlerce modele yer verilecektir.

Şal örnekleri hem soğuktan korunmak hem de elbise kombinlerini tamamlamak için kullanılır. Tığ işi olanlar yazın serin akşamlarında kullanılırken şişle örülenlerin kışın soğuğundan korunmak için örüldüğü bilinmektedir. Şal, kıyafetleri güzelleştiren, kişinin giyim tarzının ön plana çıkmasını sağlayan aksesuarların başında yer alır. Şal modelleri, kullanılan tekniğe bağlı olarak her mevsim şartlarında kullanılabilir. Enhobiler’de her mevsime ve tarzınıza uygun çok sayıda şal örneği yapılışı anlatımlı olarak yer alıyor. Hangi şalı örecekseniz örün en çok dikkat etmeniz gereken şey renk uyumudur. Elbiselerinizin rengi ağırlıklı olarak birbirine yakındır. En çok hangi renkte elbiseniz varsa öreceğiniz şalın renginin ona uygun olmasına dikkat edin.

Örgü Şal Modelleri

Örgü tasarımcılarının yeni tasarımlar yapmasıyla birlikte örgü dünyasında çok sayıda şal örneği yer almaya başladı. Özellikle tığ işi şalların şişle örülen şallara göre daha fazla örneğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu ürünleri hazır giyim satışı yapan yerlerden de almanız mümkün. Ancak makine örgüsü olan ürünlerin ömrü kısa oluyor. El emeği göz nuru olan şalların makine örgüsüne göre daha dayanıklı olduğu biliniyor. Eğer maharetlerinize güveniyorsanız hazır olarak almak yerine kendi şalınızı örmenizi tavsiye ederiz.

Şal modelleri sadece günlük kullanım için örülmez. Bu tarz el işleri ayrıca genç kızların çeyizlerine konulabilir. Çeyiz hazırlığındaysanız ya da çeyiz hazırlığı yapan kızınız, torununuz varsa sizlere aşamalı olarak yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz şalları örün.

Annelerin ve büyük annelerin üşümemek için kullandığı şallar artık moda haline geldi. Genç kızların çoğunun artık şal kullandığı biliniyor. Hatta bazı genç kızlar hünerlerini göstermek için kendi şalını örüp arkadaşlarına bunu kendisinin ördüğünü söylüyor. Örgü yapma hobisini yeni geliştiren bir kişiyseniz büyük etkiye sahip olmasından dolayı şal örnekleri arasında yer alan bir modeli beğenip örmelisiniz.