Örgüler

Penye İpten Kolay Çanta Yapılışı

Hazır çantalara bütçe ayırmak yerine penye ipten kolay çanta yapılışı hakkında bilgi alın. Detaylı bilgiden sonra penye ip kullanarak kendi çantanızı kendiniz örün.

Hakkında bilgi vereceğimiz modelin yapımında ribbon ip kullanılmaktadır. Dilerseniz kendinize dilerseniz kızınıza ya da torununuza bu harika çantayı örebilirsiniz.

Çantayı örmek için çok az miktarda penye ip gerekmektedir. Bu yüzden artan penye iplerinizi bu çantayı yapmak için değerlendirebilirsiniz.

Penye ipten kolay çanta yapılışı sizlere şemalı olarak verilecek. Şemayı takip ederek çantayı örmeniz gerekiyor. Uygulama sırasında zorlanmamanız için ayrıca gerekli görsel açıklamaları da sizinle paylaşacağım.

Penye ipleri kullanarak örgü örmeyi seven çok sayıda kişi var. Bu yüzden belirli zaman aralıklarında penye ip kullanılarak yapılan harika ürünleri sizlerle paylaşıyorum. Kısa zaman önce paylaştığım penye ipten puset yapımı da bunlardan birisidir.

Ayrıca penye ipten sepet yapımı ve penye ipten makaron çanta yapımı sayfalarını da incelemenizi tavsiye ederim. Ayrıca yaz sezonunda balkonunuzda oturmak için penye ipleri kullanarak örgü puf minder de örebilirsiniz.

Penye İpten Çanta Yapılışı Şemalı Anlatımlı

Çantamızın üstünde harika bir tavşan deseni var. Eğer yaşınız ilerlediyse bu tarz şeyler size gitmeyebilir. Bu yüzden tavşan işlemsi yapmadan kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer kızınız için örecekseniz harika bir örnek olabilir.

Penye ipten çanta yapılışı için gerekli malzemeler

  • 1 top penye ipi
  • 12 milimetrelik tığ
  • Astar
  • İğne ve iplik
  • Çantanın ağzı için fermuar

Malzemeleri hazırladıysanız şema üstünden yola çıkarak çantamızın yapımına başlayabilirsiniz.

Penye ipten kolay çanta şeması
Penye ipten kolay çanta şeması

Şemada yer alan (+) sık iğneyi, içi boş daire zinciri, içi dolu daire ilmek kaydırmayı temsil ediyor. Şemayı kullanarak çantamızın yapımına başlayalım. Ayrıca takıldığınız yerler olursa aşağıda yer alan görselleri de kullanmayı ihmal etmeyin.

Penye ipten çanta yapımı

Bu şekilde iki parça örüp sonradan birleştirmeniz gerekmektedir.

Penye ipten çanta yapılışı

Çantayı tamamladıktan sonra üstüne keçe kullanarak kirpik ve yanak kısımlarını dilin. Bu sayede bu harika çantamız tamamlanmış olacak.

Penye ipten çanta

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı