Örgüler

Sadece 1 Günde Örülen Bebek Battaniyesi

Hepimiz bebek battaniyelerini yapmanın çok uzun sürdüğünü söyleriz. Bu düşünceyi ortadan kaldırmak için sadece 1 günde örülen bebek battaniyesi modeli hakkında bilgi vereceğiz.

Her ne kadar yapımı kısa sürse de son model bebek battaniyesi modelleri arasında yer alan bir örnektir. Kolay olması güzel olmayacağı anlamına gelmez. Belki de bu güne kadar ördüğünüz en güzel şey bu olabilir.

Kısa Sürede Örülen Harika Battaniye

Bebek bekleyen neredeyse tüm tanıdıklarıma bebek battaniyesi hediye ediyorum. Bu yüzden neredeyse her ay 2 tane battaniye örmem gerekiyor. Zamanımın tamamını buna ayıramayacağım için genelde sadece 1 günde ördüğüm bu battaniye örneğini tercih ediyorum.

Bir battaniyenin nasıl örüldüğünü bilmiyorsanız bu örneğin tam acemiler için olduğunu söyleyebilirim. Zincir çekmeyi ve ikili trabzan yapmayı biliyorsanız siz de sadece 1 gününüzü ayırarak bu battaniyeyi örebilirsiniz.

1. Sıra:tığdan itibaren 4. Zincire 2 tane ikili trabzan, *1 zincir atla, sonraki zincire 2 tane ikili trabzan*, son zincirdeki ikili trabzana kadar yıldızlar arasını tekrarlayın. Dönüş yapın.

2. Sıra:3 zincir. İlk ikili trabzana örmeden atlayın ve sonraki iki ikili trabzanın arasındaki boşluğa iki defa ikili trabzan yapın. *sonraki ikili trabzan grubuna gidin ve aradaki boşluğa 2 defa ikili trabzan yapın*, ikili trabzanla biten ikili trabzana kadar sıra boyunca yıldızlar arasını tekrarlayın.

3-52 Sıralar:2. Sırayı tekrarla. Uçlarını bağlayıp örgüyü bitirin. Bu bebek battaniyesi aşırı derecede kolaydır. Zincir çekmeyi ve ikili trabzan yapmayı biliyorsanız bu battaniyeyi kesinlikle örebilirsiniz.

Bu bebek battaniyesini yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şey renk değişimleridir. Aşağıdaki listede renk değişimlerin hangi sıralarda yapılması gerektiği hakkında bilgiler yer almaktadır.

5-6 sıralar: Açık kahverengi
7-8 sıralar: Lacivert
9-12 sıralar: Beyaz
13-14 sıralar: Açık kahverengi
15-16 sıralar: Lacivert
17-20 sıralar: Beyaz
21-22 sıralar: Açık kahverengi
23-24 sıralar: Lacivert
25-28 sıralar: Beyaz
29-30 sıralar: Açık kahverengi
31-32 sıralar: Lacivert
33-36 sıralar: Beyaz
37-38 sıralar: Açık kahverengi
39-40 sıralar: Lacivert
41-43 sıralar: Beyaz
44-45 sıralar: Açık kahverengi
46-47 sıralar: Lacivert
48-52 sıralar: Beyaz

Sadece 1 günde örülen bebek battaniyesi modeli bu şekledir. Uygun renkleri seçerek hem kız hem de erkek bebeklere bu harika battaniyeyi örebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı