Erkek bebek patiği modeli
Erkek bebek patiği modeli

Erkek bebek patik modelleri arasındaki en sevimli örneği sizler için hazırladık. Kolay bebek patikleri arasında yer alan bu erkek bebek patiğini herkes örebilecek. Yapılışı yazılı anlatımlı olarak verilse de sadece 13 aşamadan oluşmaktadır. Bu sayede sadece birkaç saat içerisinde böylesine güzel bir erkek bebek patiği modelini örebileceksiniz.

Yazılı anlatımlı örnekleri yapamayan kişiler için özel olarak hazırlanmış olan video anlatım da bu makalede sizlerle olacak.

Neden bebeğiniz için hazır patik almak yerine siz örmüyorsunuz? Sizlere sunacağımız yazılı ve video anlatımlı tarif bu erkek bebek patik örneğini örmenize yeterince yardımcı olacak.

Modern Erkek Bebek Patiği Yapımı Açıklaması

En modern sevimli erkek bebek patiği yapımında 2 farklı renkte iplik kullanılıyor. Bizler ip renklerini A ve B olarak isimlendirdik. Sizler de kullanacağınız iplere A ve B isimlerini vererek kullanın.

A renkli iple örgüye başlayın. 9 zincir çekin.

1. Tur: Tığdan itibaren ikinci zincire sık iğne yapın, 6 sık iğne, son zincire 4 tane ikili trabzan, sürekli olarak zincirin karşısında uygulamaya devam edeceksiniz, 6 sık iğne, sonraki zincire 3 tane sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (20 ilmek).

2. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 6 sık iğne, sonraki 4 ilmeğe 2 tane ikili trabzan, 6 sık iğne, sonraki 3 ilmeğe 2 tane sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (27 ilmek).

3. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 6 sık iğne, (tekli trabzan, sonraki ilmeğe 2 tane tekli trabzan) 4 defa tekrarlayın, 6 sık iğne, (sık iğne, sonraki ilmeğe 2 sık iğne) 3 defa tekrarlayın, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (34 ilmek).

4. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 6 sık iğne, (2 sık iğne, sonraki ilmeğe 2 sık iğne) 4 defa tekrarlayın, 6 sık iğne, (2 sık iğne, sonraki ilmeğe 2 sık iğne) 3 defa tekrarlayın, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (41 ilmek).

5. Tur: 1 zincir, sadece arka ilmekte örün, tüm ilmeklere sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (41 ilmek). A renkli ipi kesin, B renkli ipe geçin.

6. Tur: 1 zincir, tüm ilmeklere sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın.

7. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 6 sık iğne, ikili trabzan, birlikte 2 sık iğne yaparak azalt, 8 defa tekrarlayın, sonuna kadar her iki ilmeğe sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (33 ilmek).

8. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 6 sık iğne, ikili trabzan birlikte 2 sık iğne yaparak azalt 4 defa tekrarlayın, son ilmeğe sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (29 ilmek).

9. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 6 sık iğne, ikili trabzan birlikte 2 sık iğne yaparak azalt 2 defa tekrarlayın, 7 sık iğne, (sık iğne, sık iğne birlikte 2 sık iğne yaparak azalt) 4 defa tekrarlayın, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın (23 ilmek).

10. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe sık iğne, 4 sık iğne, ikili trabzan birlikte 2 sık iğne yaparak azalt 3 defa tekrarlayın, son ilmeğe sık iğne (20 ilmek).

11. Tur: 2 zincir (bu ilmek olarak sayılmaz), * 1 ilmek atla, sonraki ilmeğe 1 tane sık iğne, atlanan ilmeğe ikili trabzan, yıldızlar arasını tekrarlayın, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın.

12. Tur: 2 zincir (bu ilmek olarak sayılmaz), * 1 ilmek atla, sonraki ilmeğe önden ikili trabzan yapın, atlanan ilmeğe önden ikili trabzan yapın, yıldızlar arasını tekrarlayın, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın.

13. Tur: 1 zincir, tüm ilmeklere sık iğne, tura geçmek için ilk ilmeğe ilmek kaydırın. Örgüyü kapatın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here