Örgüler

Şişle Örülen Delikli (Ajurlu) Örgü Modelleri Yapımı

Şiş örgü teknikleri arasında yer alan delikli örgü modelleri yazlık ürünlerde tercih edilir. Şişle örülen ajurlu örgü modelleri arasında çok sayıda model vardır. Sizlerin zorlanmadan yapabilmesi için güzel olduğu kadar kolay olan birçok örneği burada bir araya getiriyoruz.

Şişle delikli örgü modelleri yapımı ayrıca el maharetlerinizin gelişmesini sağlayacaktır. Sadece bu örgü tekniklerini öğrenerek hem bebekler hem de yetişkinler için çok sayıda örgü ürün örebilirsiniz.

Delikli Ajurlu File Örgüsü Anlatımı

Şişle örülüp delikli olan örgü modellerinin tamamına ajurlu görü modeli denilmektedir. Ayrıca delik boyutları büyük olduğu zaman örnek file şeklini almaktadır. Sizlere sunduğumuz şişle örülen delikli örgü modelleri arasındaki bu örnek çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

File örgü modelini boyunlu,şal ve bikini üstü gibi örgü ürünlerde kullanabilirsiniz. Yapımında merserize iplik kullanılması durumunda göze çok hoş gelen dökümlü bir görüntü elde edilebilir.

Şile Çapraz Delikli Örnek Yapımı

Bu örneğimiz baharlık olarak tabir edilen bayan örgü ürünlerinde kullanılabilir. Ayrıca örgü tekniğini kullanarak yazlık kullanım için uygun olan bebek battaniyelerini de örebilirsiniz. Birçok yerde kullanacağınız böylesine güzel bir örneği kesinlikle örgü bilgileriniz arasına eklemenizi tavsiye ederim.

Şişle Delikli Çiçek Dalgaları Örgü Modeli Yapımı

Örneğimizi bebek ve bayan örülerinde kullanabilirsiniz. Yapımında ince iplik ve şiş kullanılıyor. Bu yüzden bu örneği kullanarak yapacağınız örgü ürünler kalın şiş kullanılarak yapılanlara göre daha uzun sürebilir.

Çiçekli dalgalar örgü modelinin en iddialı şiş örgü modelleri arasında yer aldığını düşünüyorum. Sıkı örgü yapıyorsanız modelin üstündeki delikler küçük olacaktır. Bu sayede kışlık örgü ürünlerin yapımında dahi rahatlıkla kullanılabilir.

Şişle Delikli Zikzak Örgü Modeli Yapımı

File görünümünde olup şiş örgü teknikleri kullanılarak yapılan bir örnektir. Örgü yapmaya yeni başlayan kişilerin örebileceği kadar kolaydır. Özellikle zikzak desenlerden hoşlanan kişiler delikli şiş örgü tekniklerinden olan bu örneği kullanarak kesinlikle şal örgün. Yazın serin akşamlarında kullanabileceğiniz türden güzel örgü şal modeline bu sayede sahip olabilirsiniz.

Şişle Delikli Yaprak Örneği Yapılışı

Oldum olası yaprak desenlerini kullanmaktan keyif alıyorum. Yaprakların olduğu bu delikli ajurlu örgü modelini görünce sizin de çok seveceğini düşündüm. Şiş örgü tekniklerinde maharet gerektiren modelleri de denemek istiyorsanız kesinlikle şişle delikli yaprak örneği yapışını öğrenmelisiniz.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı