Örgüler

Su Dalgası Örgü Bebek Battaniyesi

Su dalgası örgü modeli kullanılarak yapılan bebek battaniyelerine su dalgası örgü bebek battaniyesi denir. Yapılışı hem yazılı hem de video anlatımlı olarak ele alınmıştır.

Çoğu zaman tığ işi teknikleri kullansam da her zaman şişle yapılan örgü modellerini daha çok seviyorum. Bebek battaniyesi yapmak için harika bir örnek olduğunu düşündüğüm örgü su dalgası örneğinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Su dalgası örgü bebek battaniyesi hem kız hem de erkek bebekler için örülebilir. Tek dikkat edilmesi gereken şey kullanılan ipin rengidir. Ben beyaz renkte iplikleri kullanarak başarılı sonuç aldım. Sizlere de beyaz renkte iplik kullanarak bebek battaniyesi örmenizi tavsiye ederim.

Şiş Örgü Su Dalgası Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı

Örneğin yapımına ilk sıradan başlanmaktadır. Bu örneği yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey dalgaların üstünde değil de iki dalga arasında dalga oluşturmak olmalıdır.

İlk ilmeği örmeden alın. İkinci ilmeği örün. Devamında örülmüş olan ilmeği örmeden alıyoruz ve dalga olan ilmeğin üstünden atlatıp örüyoruz.

Bütün sıra bu şekilde yapılmaktadır. Örülmüş ilmeği örmeden alın. Bir sonraki ilmeği örün. Yani aslında üstünden atlatıyoruz. Bu sırayı uygulamayı tekrarlayarak tamamlayın. Atlatmaların kesinlikle üst üste gelmemesine dikkat edin.

Arka sıraya geçtiğinizde ilmekleri önden alın. Bu aşamada farklı herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Sonra başta yaptıklarımızın aynısını yeni sırada yapacağız. Tek dikkat edilmesi gereken şey atlatma kısımlarını üst üste getirmemek olacak. Bunun için bir sonraki sırada ilk iki ilmeği örmeden alabilirsiniz. Video anlatımı izleyerek verdiğimiz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

Su dalgası örgü modelini kullanarak harika bebek battaniyeleri yapmak mümkündür. Bebek battaniyeleri uzun olduğu için su dalgası örgü modeliyle bebek battaniyesi yaparken misinalı şiş kullanmanızı tavsiye ederim.

Daha Fazla Göster

Refiye Toprak

Tığ işi ve şiş örgü teknikleri konusunda uzman birisiyim. İnsanları örgü konusunda bilgilendirmek için örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı makaleler hazırlıyorum.
Kapalı
Kapalı