Bebek yeleği ölçüleri
Bebek yeleği ölçüleri

Örgü bebek yeleği yaparken, örülen yeleğin bebeğe uygun olması için belirli ölçülere göre örülmesi gerekir. Dünya genelinde bebekler üstünde yapılan araştırmalar sonucunda yaşa göre örgü bebek yeleği ölçüleri belirlendi. Sizler de bu ölçülere göre bebek yeleği modelleri örebilirsiniz.

Verdiğimiz ölçüler normal kabul edilen boyutlarda olan bebekler için geçerlidir. Bazı bebekler normale oranla daha büyük olabiliyor. Aynı şekilde erken doğum yaşanması halinde dünyaya gelen bebekler daha küçük olabiliyor.

Bebeğinizin yapısı emsallerine oranla daha küçük ya da büyükse bu ölçüleri kullanmayıp bebeğinizin üstünde ölçü almanızı tavsiye ederiz.

Örgü Bebek Yeleği Ölçüleri

Ay-Yaş Ön – Arka Parça Genişliği Bel Kol Oyuntusu Arası Kol Oyuntusu Yaka Arası
3 ay 24cm 12 cm 9 cm
6 ay 25 cm 18 cm 10 cm
12 ay 28 cm 22 cm 11 cm
18 ay 30 cm 23 cm 12 cm
24 ay 31 cm 25 cm 12 cm
4 yaş 32 cm 26 cm 13 cm
5 yaş 34 cm 27 cm 16 cm
6 yaş 36cm 29 cm 18 cm

Bu makale sayesinde bebek yeleği boyu kaç olmalı gibi yeleklerle alakalı ölçüler hakkında yeterli düzeyde bilgiye sahip olacaksınız.

Verdiğimiz ölçüler sayesinde web sitemizde paylaşılan bebek yelekleri ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun bunları her yaş grubunda olan bebekler için örebileceksiniz.

Not: yeleği yaparken kullanılan ipin kalınlığı, tığ ve şiş numarası gibi faktörler sıra sayısının değişmesine neden olabilir. Bu yüzden size bebek yeleği ilmek ve sıra sayısı vermek yerine santimetre cinsinden ölçüler verdik. Sizler sıra ve ilmek sayısına odaklanmak yerine verdiğimiz ölçülere odaklanmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here